Veselība un nauda – kas šīm lietām kopīgs?

kredītlīnija Vai zināji, ka cilvēki ar labu veselību visbiežāk arī veiksmīgāk spēj pārvaldīt savas finanses? Vašingtonas universitātē veiktā pētījumā atklāts, ka cilvēki, kuri domāja par nākotnes finansiālo situāciju un cītīgi krāja naudu vecumdienām, arī biežāk veica dažādas profilaktiskās veselības uzlabošanas aktivitātes.

Kā izrādās, personīgo finanšu sakārtošanai ir daudz iemeslu, un daļa no tiem ir saistīta arī ar mūsu veselību. Turpinājumā lasi, kādēļ!

            Miegs un nauda

            Nekvalitatīvs miegs vai miega trūkums saistās ar dažādiem negatīviem efektiem, tai skaitā veselības pasliktināšanos, koncentrēšanās problēmām un arī apgrūtinātu lēmumu pieņemšanu dažādās jomās. Kā jau Tu noproti, tas ietekmē arī ar naudu saistītos jautājumus, kā rezultātā gadās, ka mēs nespējam rūpīgi izvērtēt tēriņu nepieciešamību vai finansiālos ieguvumus vienā vai citā gadījumā. Izvairies pieņemt nozīmīgus, it īpaši, ar naudu saistītus lēmumus, ja esi noguris un nespēj koncentrēties.

            Uzturs un nauda

            Nav nepieciešams lauzīt galvu, lai saprastu, kā pārtikas iegāde un patēriņš ietekmē mūsu maciņus. Ne velti vismaz piektā daļa mūsu ienākumu katru mēnesi tiek novirzīta tieši ēdiena iegādei. Un pārtika, kā zināms, tiešā veidā ietekmē mūsu pašsajūtu.

Ja vēlies pārveidot budžetu, lai rastu naudu citiem mērķiem, pirmā kategorija, kurai būtu jāķeras klāt, noteikti ir pārtika. Sāc ar maltīšu plānošanu nedēļai uz priekšu, kā arī iepirkumu saraksta izmantošanu, kas palīdzēs izvairīties no pārtērēšanās.

            Stress un nauda

             Jaunākie pētījumi liecina, ka cilvēki, kas pakļauti stresam, biežāk cieš no dažādām veselības problēmām. Un viens no izplatītiem stresa iemesliem ir tieši finansiālas problēmas. Nespēja apmaksāt rēķinus ir tikai viena no ķibelēm, ar kuru sastopas cilvēki.

Tāpat mēdz gadīties arī neplānotas situācijas, piemēram, nepieciešamības izmantot medicīnas pakalpojumus, mājas vai auto remonts un tamlīdzīgi. Šādos brīžos, kad pēkšņi vajadzīga nauda, noderēt var kredītlīnija, kas ļauj elastīgi pielāgot atmaksas termiņu savām vajadzībām. Taču, protams, pirms aizņemšanās rūpīgi jāizvērtē savas iespējas atmaksāt aizdevumu.