Vasaras riepu izvēle – Noderīgi padomi tieši tev!

vasaras riepasSiltais laiks nāk ne tikai ar plānāku drēbju kārtu, bet arī ar automašīnas riepu nomaiņu. Martā vairs nav nepieciešamas ziemas riepas un tagad līdz pat decembrim iespējams braukt ar vasaras riepām. Tomēr ne visi autovadītāji prot izvēlēties pašas piemērotākās riepas tieši savai automašīnai, tāpēc bieži vien pieļauj kļūdas. Ir vairāki parametri, kuriem obligāti jāpievērš uzmanība, iegādājoties vasaras riepas, par tiem tad arī uzzināsi turpmākajā rakstā!

Noteikti ņem vērā, kāds ir riepas protektora dziļums. Vasaras riepām šim protektora dziļumam ir jābūt 1.6 milimetriem. Tas nozīmē, ka riepas, kuru protektora dziļums ir mazāks, tad šādas riepas nederēs, lai piedalītos ceļu satiksmē. Parasti, kad iegādājamies jaunas riepas, tad auto ražotājs ir parūpējies, lai protektora dziļums būtu ne mazāks par 5 milimetriem, savukārt, ja iegādājies lietotas riepas, tad jārēķinās, ka to nodiluma pakāpe ir daudz augstāka, tāpēc pastāv iespēja iegādāties riepas, kuru protektora dziļums ir mazāks nekā ieteicams.

Daudzi autovadītāji arī uzskata, ka vislabāk ir iegādāties vissezonas riepas, jo šādas riepas attiecīgi var ļaut ietaupīt naudu, jo nav nepieciešams iegādāties gan ziemas, gan arī vasaras riepas. Tomēr jāņem vērā, ka mēs nedzīvojam dienvidos, un mūsu laikapstākļi ir ļoti mainīgi, pateicoties tam, ka mums ir 4 burvīgi gadalaiki. Vissezonas riepas var izmantot dienvidos, kur laikapstākļi nav ļoti mainīgi, bet Latvijas platuma grādos tas ir izslēgts.

Iegādājoties vasaras riepas, noteikti pievērs uzmanību to vecumam. Tas ir norādīts uz riepām. Jo vecākas riepas, jo nodilušāka gumija, tāpēc šādas riepas vairs nav ļoti drošas un kvalitatīvas. Tāpat pievērs uzmanību arī izmēram un ātruma indeksam, jo kā zināms, vasara ir laiks, kad cilvēki izvēlas braukt ātrāk nekā ziemā, tomēr ceļu satiksmes noteikumi paredz pieļaujamo ātrumu, tāpēc no satiksmes drošības viedokļa šāds aspekts pienesumu nesniedz, bet, ja startē sacensībās, tad tas varētu būt būtisks kritērijs. Jāņem gan vērā arī tas, ka, jo lielāks ātruma indekss, jo arī lielāka būs riepu cena. Tāpēc noteikti apsver, vai tas Tev tiešām ir nepieciešams. Savukārt, ja izvēlēsies vasaras riepas ar mazāku ātruma indeksu, tas veicinās ātrāku riepas nodilumu.

Izvēloties vasaras riepas, būtisku uzmanību noteikti pievērs visiem nosauktajiem kritērijiem, tādā veidā iegādājoties patiešām kvalitatīvas un drošas vasaras riepas, kuras neradīs apdraudējumu Tev un citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Un, protams, neesi pārgalvīgs! Pat viskvalitatīvākā riepa ir tikai palīgs Tev, kad pārvietojies ceļu satiksmē, nevajadzētu uzkraut riepām visu atbildību, bet gan pašam nepieciešams braukt apzinīgi un neizraisīt nepatīkamu brīžus savas pārgalvības dēļ! Izvēlies piemērotākās vasaras riepas un brauc droši!