Vai ikdienā uztraucies par savām finansēm? Lūk, 5 ieteikumi, kuriem vajadzētu sekot!

aizdevums internetāUztraukties par savām finansēm ir tikai normāli. Arī tiem, kam ikdienā visām vajadzībām un vēlmēm naudas pietiek, uztraucas, rēķina, plāno un pārliecinās, ka ar viņu finansēm viss ir kārtībā. Patiesībā tieši turīgi cilvēki, pat vairāk nekā pārējie, cenšas kontrolēt savus ienākumus un izdevumus, lai nenonāktu situācijā, kad kaut kam pēkšņi pietrūkst.

Ja arī Tu vēlies veiksmīgāk kontrolēt savas finanses, šeit būs daži ieteikumi, kas palīdzēs. Izturies pret tiem nopietni un atbildīgi.

  • Nauda ir jākontrolē. Visi savi ienākumi, izdevumi un pirkumi ir rūpīgi jāpārskata katru mēnesi, izvēloties to, kas Tev nepieciešams, to, no kā, iespējams, vari atteikties, un saprotot, vai vari veidot uzkrājumus. Jo rūpīgāk kontrolēsi savus līdzekļus, jo mazāk par tiem būs jāraizējas. Tas nozīmē arī nepadoties spontāniem un nepārdomātiem pirkumiem un “nemētāt naudu pa vējam”. Tas gan nenozīmē dzīvot dzelžainā taupībā – vien pieņemt pārdomātus lēmumus.
  • Rūpīgi izsver kredītu un aizdevumu iespējas. Mūsdienās aizdevums internetā ir pieejams vieglāk un ērtāk kā jebkad. Bet tieši tāpat kā aizdevēji, arī pašiem ir jāizvērtē sava spēja aizņemties un atmaksāt aizdevumu. Kredīts var palīdzēt vieglāk un ātrāk atrisināt vajadzības un piepildīt vēlmes, taču to nevajadzētu aizņemties spontānu pirkumu relaizēšanai.
  • Paradokss – par finansēm uztraukties nevajag. Vajag plānot savu naudas plūsmu ar vēsu prātu un stratēģiski. Brīžos, kad sāc krist panikā, jo kaut kam nepietiek vai esi nokļuvis finansiāli sarežģītā situācijā, neredzi situācijas atrisinājumu, taču tāds pastāv vienmēr.
  • Domā par to, kā likt savai naudai strādāt. Ne tikai mums pašiem ir jāstrādā, bet arī naudai vajadzētu. Mīts, ka nepieciešami tūkstoši vai pat lielākas summas, lai ar naudu nopelnītu, mūsdienās vairs nav patiess. Izglītojies, savā ikdienā velti vairāk laika tam, lai atrastu veidus un jaunas iespējas, kā likt savai naudai strādāt savā labā. Investīcijas ir viena no šādām opcijām.
  • Atliec ārkārtas gadījumiem. Šai summai, ko ik mēnesi atliec ārkārtas gadījumiem, nav jābūt lielai (arī to vajag aprēķināt, lai nesanāk tā, ka esi atlicis pārāk daudz un vairs nesanāk ierastajām vajadzībām). Taču nelielu summu katru mēnesi atliekot malā, gada beigās iekrāsi jau ievērojamu summu, kas palīdzēs nonākot grūtākās situācijās.