Tavs budžeta plāns nedarbojas? Uzzini, kāpēc!

sms kredītsIzdzirdot jautājumu par to, vai personīgā budžeta plānošana ir būtiska, liela daļa cilvēku atbildēs apstiprinoši. Lai arī tā sākotnēji var šķist ierobežojoša un sarežģīta, tomēr efektīvs budžeta plāns var pilnībā mainīt finansiālo situāciju un nākotnes perspektīvu.

Tomēr ne vienmēr ir tā, ka finanšu plānošana uzreiz padodas lieliski. Ja esi viens no tiem, kurš ir veidojis personīgā budžeta plānu, taču tas nav darbojies tik labi, kā cerēts, vērts pārdomāt iespējamos iemeslus.

Plāns neietver visus izdevumus

Veidojot budžeta plānu, svarīgi ņemt vērā reālos izdevumus. Tas nozīmē, ka budžetā jāietver arī, piemēram, bērnu mācību izdevumi, izklaides tēriņi, automašīnas apdrošināšanas izmaksas. Lielākus izdevumus, kas aktuāli, piemēram, tikai reizi pusgadā, vari ieplānot, ik mēnesi tam atvēlot zināmu naudas summu.

Protams, ne visu iespējams paredzēt, tādēļ budžeta plānā būtu jāietver arī finanses neplānotiem tēriņiem – piemēram, neparedzētiem transporta izdevumiem, dāvanām vai medikamentiem.

Tomēr mūs nepārsteidz mazi tēriņi vien, reizēm rodas arī lielāki izdevumi – nepieciešams datora remonts vai jāpērk jauna sadzīves tehnika. Tādam nolūkam labs risinājums ir ārkārtas fonda izveide, kur ik mēnesi tiek novirzīta zināma naudas summa.

Sākotnēji tai nav jābūt lielai, pats svarīgākais ir iemaksas veikt regulāri. Protams, neplānotu izdevumu gadījumā noderēt var arī SMS kredīts, tomēr jutīsies daudz labāk un drošāk, ja ar negaidītām situācijām būsi savlaicīgi rēķinājies.

Tavi tēriņi ir pārāk lieli

Ja Tavi ienākumi gandrīz atbilst izdevumiem, ir laiks kaut ko mainīt. Vai Tev patiešām ar draugiem jātiekas pilsētas dārgākajā restorānā? Vai ir gudri izdot tik daudz naudas par jaunu telefonu?

Šie ir tikai pāris no veidiem, kā samazināt izdevumus. Protams, sākotnēji tas var šķist neērti, īpaši ja iepriekš esi atļāvies visu, ko vēlējies. Taču ilgtermiņā tas nesīs daudz lielāku labumu, tādēļ iemācies sev pateikt ‘’nē’’.

Tu neseko saviem izdevumiem

Ne visas kategorijas ir tik vienkārši izsekot, piemēram, iegādājoties pārtiku, viegli ir kaut ko palaist garām. Tomēr, ja vēlies, lai Tavs budžeta plāns patiešām strādā, ir ļoti būtiski to darīt.

Te talkā var nākt mobilās aplikācijas, kas palīdzēs izsekot tēriņiem – ņemot vērā, ka viedtālrunis praktiski vienmēr ir pie rokas, tas ļauj atzīmēt visus izdevumus un sekot tiem līdzi, lai iekļautos budžetā.

Protams, ne visiem vajadzīga strikta budžeta plānošana – ir cilvēki, kas var efektīvi pārvaldīt savas finanses pat bez noteiktas stratēģijas.

Tomēr, ja esi no tiem, kuriem motivāciju saglabāt vieglāk ir tad, ja ir izstrādāts budžeta plāns, izveido to savam dzīvesveidam atbilstošu un izvērtē iespējamās kļūdas, lai tas nestu vislabākos rezultātus.