Pašiem sava pirmā māja

mājas apdrošināšanaGrūti spriest – vai savas mājas iegāde ir grūti sasniedzams sapnis. Mūsdienās diezgan ērti pieejami hipotekārie kredīti.

Atkarībā no tā, cik daudz mājā esam gatavi ieguldīt un cik daudz darba ielikt, mājas cenas var būt dažādas – sākot no ļoti augstas (kur viss jau teju ir gatavs), līdz krietni zemai (kur jāiegulda daudz darba un laika). Taču, tas, ka ikviens latvietis tomēr vēlas būt savas mājas īpašnieks, ir nenoliedzami.

Arī tad, ja dzīvojam pilsētā, bet vēlamies vasaras pavadīt laukos, ārpus pilsētas, izvēlamies iegādāties vasaras māju, iekopt savu dārzu un arī nelielajā zemes pleķītī justies saimnieki, kādi pilsētas džungļos un betona ieskauti nekad īsti nesajūtamies. Tieši tāpēc lēmums – pirkt māju – ir nopietns, rūpīgi plānots un prasa nopietnus finansiālos ieguldījumus.

Mūsdienās, domājams, prasība, pērkot māju, ir ne tikai to iegādāties, atjaunot, remontēt, bet arī apdrošināt. Mājas apdrošināšana ir vienkāršs un neliels garants tam, ka mūsu ieguldītie līdzekļi un arī darbs kādā brīdī neizzudīs, ja nu atgadās kas neparedzēts un nepatīkams. Taču, par to visbiežāk nedomājam.

Vislabākā taktika, iegādāties polisi, veikt iemaksas un strādāt uz priekšu savas mājas iekārtošanai. Domājot nelaimi var tikai piesaukt, taču, laicīgi nodrošinoties – turēt to izstieptas rokas attālumā.

Arī tas, cik tālu no pilsētas māju iegādāties, kam tā būs paredzēta – tie ir nopietni lēmumi. Ne visi izvēlas pārvākties uz laukiem pavisam, jo darba iespējas laukos ir ierobežotas. Ļoti bieži var novērot pilsētas lauciniekus, kas katru brīvo brīdi ārpus pilsētas pavada savā iegādātajā lauku īpašumā strādājot, iekopjot, būvējot. Jā, tas prasa daudz laika, līdzekļu un atdeves, taču, šķiet ikviens savas mājas īpašnieks teiks – tas ir tā vērts.

Tie, kas izvēlas iegādāties māju tuvāk pilsētai – nomalē, visbiežāk tajā dzīvo arī remontu un uzlabojumu laikā, jo darbs un pilsēta ir pavisam netālu, lai varētu ik dienu veikt šo attālumu ar kādu transportu. Viens gan skaidrs – neatkarīgi no tā, vai mājā uzturamies ik dienu vai tikai nedēļas nogalēs – apdrošināt pret nelaimēm savu darbu vajag.