Par ko vērts parūpēties pirms bērna piedzimšanas?

patēriņa kredītsBērniņa plānošanas, gaidīšanas un dzimšanas brīdis ir īpašs katra cilvēka dzīvē – kā vīrietim, tā sievietei. Vēl jo vairāk, ja tas ir pirmais bērniņš ģimenē – stresa, neziņas un jautājumu ir daudz vairāk, nekā tad, ja gaidīts tiek jau otrais vai trešais bērns.

Jāsagādā, jāsarūpē un jāpadomā par ļoti daudz dažādām lietām, kas būs nepieciešamas jau no pirmajiem brīžiem, kad mazais būs piedzimis. Un jā, noteikti kaut ko iegādāties piemirsīsim – tomēr satraukties nevajag, vienmēr var sarūpēt nepieciešamo arī tad, kad mazais jau nācis šajā pasaulē.

Tāpat uzskats, ka pirms bērniņa dzimšanas neko iegādāties nedrīkst (tā ir slikta zīme) arī nav gluži pareizs – jābūt sagatavotam jaunā cilvēka ienākšanai pasaulē – gultiņai, drēbītēm un citām pamata lietām jābūt jau sarūpētam, nevis par to jāsāk domāt pēc bērna dzimšanas.

Kā zināms, šis ir arī gana finansiāli prasīgs process – sagādāt visu nepieciešamo jaundzimušajam nebūt nav lēti mūsdienās. Tāpēc, iespējams, ja pašiem visam uzreiz naudas nepietiek, ir vērts padomāt, vai nav nepieciešams kāds patēriņa kredīts, kas sarūpējamā sagādāšanu padarīs nedaudz vienkāršāku. Lai nu kā, tas ir vērtīgs ieguldījums savas jaunās ģimenes nākotnē.

Tā saucamā bērna pūriņa sagatavošana ir sarežģīts, tomēr patīkams process. Ja sākumā – pirmajos grūtniecības mēnešos vēl tikai mēģinām aprast ar domu, ka pēc pāris mēnešiem pasaulē nāks mūsu jaunais ģimenes loceklis, tad šajā laikā nekāda īstā lietu pirkšana nav prātā.

Tomēr paralēli varam turēt sarakstu – visu, kas ienāk pēkšņi prātā – to varētu vajadzēt – pierakstām uz lapas, lai vēlāk, ja nu aizmirsīsies, varēsim sev atgādināt. Turklāt būs daudz vieglāk sarūpēt nepieciešamo tad, kad būsim uzzinājuši bērniņa dzimumu – pērkam puikam vai meitenei. Tas, kas nu pavisam noteikti būs nepieciešams – apģērbs mazajam.

Turklāt arī tās jāpērk apdomīgi – zīdainis no pirmajām drēbītēm izaug jau divu nedēļu laikā.

Tāpēc ir vērts iegādāties mazākus un lielākus drēbīšu komplektus – lācīšus vai bikses ar platu gumiju vidukļa daļā, rāpulīšus, krekliņus vai podijus, jaciņas un džemperīšus, cepurītes, cimdiņus (kas neļauj mazajam sevi saskrāpēt mācoties pasauli sev apkārt), zeķītes un zābaciņus un biezos apģērbu (kombinezoniņu), ja dzims ziemas bērns.

Jo vienkāršāks (bez lielām pogām, dekorējumiem un cietām gumijām) būs apģērbs, jo mazulim ērtāks. Arī ērta novilkšana un uzvilkšana būs noderīga, jo mazo nāksies pārtīt vairākas reizes dienā.

Higiēnai nepieciešami piederumi arī jāsagādā jau pirms dzimšanas – autiņbiksītes, mitrās bērnu salvetes, vienreizlietojamie paladziņi, ziepītes zīdainim un manikīra šķērītes ar noapaļotiem galiem. Vismaz viens māneklītis.

Protams, pati vajadzīgākā lieta – mazuļa gultiņa. Var izvēlēties šūpuli, pārnēsājamu grozu vai redeļu gultiņu. Tomēr šūpulis vai grozs pēc pāris mēnešiem tāpat būs jāmaina pret gultiņu, jo mazais vienkārši izaugs.

Gultiņai vajadzīgs arī matracis. Pastaigām būs vajadzīgi arī ratiņi, kas nav lētākais pirkums.