Lietas, kas tev būtu jāzina par OCTA polisi

octaPar to, kas ir apdrošināšana, ir dzirdējis gandrīz ikviens. Protams, tie, kuriem ir automašīna vai īpašums, par kuru jārūpējas, apdrošināšana ir krietni vien pazīstamāka. Piemēram, OCTA polise. Lai arī vairums autovadītāju zina, ka tā jāiegādājas regulāri, ne visi ir informēti par dažādām sīkām detaļām, kas saistās ar šo apdrošināšanu. Taču patiesībā mums vajadzētu zināt, par ko maksājam.

OCTA nav gluži brīnumlīdzeklis, kas pasargā no visa sliktā. Tomēr tā ir pietiekoši svarīga. Tās nosaukuma atšifrējums – obligātā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana apliecina, ka bez šādas polises autovadītājam ar savu spēkratu uz ceļa rādīties nevajadzētu, ja vien nevēlas iekļūt pamatīgās nepatikšanās.

Neviens nav pasargāts no negadījumiem. Tie notiek uz Latvijas ceļiem katru dienu, turklāt arī tādās vietās un laika apstākļos, kad nekas neliecina par tuvojošos nelaimi. Tieši tādiem gadījumiem nepieciešama OCTA apdrošināšana, kas kā papildu drošības spilvens palīdzēs situācijā, kad tu būsi izraisījis negadījumu. Vairāk informācijas:

http://www.delfi.lv/auto/reklamraksti/butiski-faktori-kas-ietekme-octa-cenu.d?id=47904480

Ko dod OCTA polise? Pirmkārt, ja tu būsi vainīgs negadījumā, kurā cietīs trešā persona vai tai piederošs īpašums, tai skaitā auto, OCTA kompensēs izdevumus par vairākām lietām. Ņem vērā, ka šī polise kompensēs izdevumus, ja trešās personas auto būs bojāts, un tas būs jāved uz remontu. Kompensācija tiek sniegta arī tad, ja mašīna ir pilnībā sabojāta, un to vairs nav vērts remontēt. Savukārt, ja trešā persona būs cietusi, un būs nepieciešama medicīniskā palīdzība, OCTA kompensēs izdevumus par slimnīcas pakalpojumiem, kā arī dažādu medicīnisko palīglīdzekļu, piemēram, kruķu, iegādi. Tāpat, ja persona ies bojā, apdrošināšana sniegs kompensāciju tuviniekiem, kā arī segs izmaksas par apbedīšanu. Ir iespējams pieprasīt arī morālo kompensāciju.

Diezgan daudz priekšrocību, vai ne? Un kā ir ar tevi? Vai tu savu OCTA polisi vienmēr iegādājies pie viena un tā paša apdrošinātāja, vai arī izvēlies to piedāvājumu, kurš tev ir izdevīgāks? Meklēt lētāko variantu nav grūti, jo mūsdienās internetā ir pieejamas mājas lapas, kurās tiek salīdzināti vairāki apdrošinātāji un viņu cenas vienuviet. Kāda jēga maksāt vairāk par vienu un to pašu polisi, ja kompāniju nosacījumi nereti ir ļoti līdzīgi, atšķiras vien cenas? Un cenas atšķiras tādēļ, ka katrs apdrošinātājs var brīvi izvēlēties, kādus kritērijus ņemt vērā, nosakot OCTA cenu. Bieži vien tiek ņemts vērā, kādā Bonus Malus klasē auto īpašnieks atrodas, kāds ir auto modelis, marka, vecums un masa.

Kas var notikt, ja uz ceļa tevi policija pieķer bez derīgas OCTA polises? Pirmkārt, tev var piešķirt naudas sodu un arī divus soda punktus. Neizklausās patīkami, vai ne? Turklāt ņem vērā, ka bez derīgas OCTA polises tu nevarēsi iziet auto tehnisko apskati.

OCTA ir svarīgs dokuments, kas nepieciešams ikvienam autovadītājam. Pasargā sevi un citus, nebrauc bez tās!