Labākais jumta segums Tavai mājai

jumta segumi cenasJumts nodrošina ne tikai mājas drošību, bet arī padara to pievilcīgāku. Mūsdienās ikvienam pircējam ir pieejamas dažādas izvēles iespējas jumta segumu sortimentā.

Lai atrastu piemērotāko, jāsaprot ne tikai, kāds stils Tev patīk, bet arī, kāds materiāls un krāsa būtu atbilstošākā. Lēmuma pieņemšanu noteikti nevajadzētu sasteigt, jo ēkas jumts ir milzīgs ieguldījums nākotnē, kuram vajadzētu kalpot 30, 50 un daudz vairāk gadu.

Salīdzini populārākos jumta segumus

Pirms ieklāj jaunu jumtu, vai arī nomaini esošo, ir jāsaprot, kādu materiālu izmantosi. Kā zināms, jumta segumi cenās atšķiras, turklāt katram no variantiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Populārākās izvēles jumtu piedāvājumā ir:

  • Māla vai betona dakstiņi;
  • Metāla jumts;
  • Bitumena šindeļi;
  • Bezazbesta šīferis.

Māla un betona dakstiņi ir visizturīgākie un ilgāk funkcionējošie jumta segumi. Tie spēj veiksmīgi pildīt savu uzdevumu vismaz 100 gadu. Pārsteidzoši ir arī tas, ka dakstiņi ar laiku nevis zaudē savu pievilcību, bet izskatās vēl interesantāk un skaistāk. Izturīgais materiāls rūpējas par drošību pret vēju, lietu un sniegu, kā arī veiksmīgi absorbē troksni, ko rada lietus lāšu sišanās pret jumtu.

Bitumena šindeļi ir ļoti populāra izvēle daudzu māju īpašnieku vidū. To galvenokārt izskaidro salīdzinoši zemā cena, kā arī dažādu dizainu un krāsu pieejamība. Tiesa, jāņem vērā, ka tā šindeļu mūžs ir krietni īsāks nekā citiem materiāliem.

Metāla jumta segums ir izturīgs, un tas maksā dārgāk nekā bitumena šindeļi. Tāpat arī vērts zināt, ka metāla virsma atstaro saules gaismu. Vidējais šī jumta seguma kalpošanas laiks ir 25 līdz 30 gadi.

Šīfera jumti pie mums ir pazīstami jau sen. Tiesa gan, šobrīd ražoto šīferu kvalitāte nav tik laba kā senāk, kas padara šo materiālu par vienu no visvairāk mainītākajiem jumtu segumu veidiem.

Kas jāņem vērā, izvēloties labāko jumta segumu savai mājai?

Pirms pieņem galējo lēmumu, ir jāapsver vairāki svarīgi aspekti. Pirmkārt, tev jāzina cik slīps būs jumts, vai māja atradīsies meža, koku tuvumā, vai jumta konstrukciju plānots apdzīvot, kā rezultātā jumtu būs jāsiltina.

Jumta materiālu noteikti izvēlies pirms latojuma izveides, jo dažiem materiāliem ir specifisks latojuma solis un nianses, kas jāievēro. Tāpat jāsaprot, kādas krāsas jumtu vēlies savai mājai.

Atceries – tas atradīsies uz ēkas daudzus gadus, tādēļ centies izvēlēties tādu toni, kas saskan ar apkārtējo vidi un ēkas stilu. Jumta ieklāšanu noteikti jāuztic profesionāliem meistariem, nevis jāmēģina šo darbu paveikt pašu spēkiem.