Ko par naudu mācīt saviem bērniem?

ātrais kredītsMūsdienu sabiedrībā liela nozīme ir naudai – tas ir resurss, kas nodrošina ne tikai mūsu ikdienas vajadzību apmierināšanu, bet arī palīdz piepildīt sapņus un īstenot citas ieceres.

Ikviens vecāks vēlas, lai viņa bērni ir finansiāli veiksmīgi, tādēļ svarīgi viņiem jau no mazotnes mācīt svarīgas lietas par naudu un tās plānošanu. Turpinājumā dažas svarīgas lietas, ko iemācīt bērniem.

Naudas pelnīšana

Pirmais, kas bērnam jāiemāca – lai saņemtu naudu, ir jāstrādā. Izpratni par darbu un pienākumiem var veidot, iesaistot bērnus mājas darbu veikšanā, piemēram, trauku mazgāšanā, telpu uzkopšanā. Tas, vai par šiem darbiem bērnam dot naudu, ir katra vecāka paša ziņā, tomēr, iesaistoties mājas darbos, bērniem radīsies izpratne par pienākumiem un atbildību.

Lielākus bērnus var motivēt strādāt vasarā, piemēram, pļaujot kaimiņam zāli vai izvedot pastaigā suni. Tā būs iespēja gūt pieredzi un nopelnīt pašiem savu naudu.

Naudas tērēšana

Otrs būtiskais faktors, kas bērniem jāiemācās – saprātīga naudas tērēšana. Pastāstiet, ka ātrais kredīts ir piemēroti tikai neparedzētu situāciju risināšanai, savukārt lielāku plānu īstenošanai naudu vislabāk ir krāt. Lielisks veids, kā iemācīt bērniem rīkoties ar naudu, ir dot viņiem kabatas naudu. Iespējams, pirmajās reizēs viņi to iztērēs nesaprātīgi, taču ar laiku sāks vairāk izvērtēt savus lēmumus.

Naudas krāšana

Svarīgi bērniem veidot izpratni arī par naudas krāšanas nozīmi. Aizejiet kopā uz veikalu un ļaujiet bērnam izvēlēties savu krājkasi. Pajautājiet, kādam mērķim viņš vēlētos sakrāt naudu un motivējiet to darīt. Lai arī tas varētu šķist ilgs un garlaicīgs process, tomēr prieks par sasniegto noteikti būs tā vērts. Prasme krāt naudu ir būtiska, un noderēs visas dzīves laikā.

Dalīšanās

Vēl viena svarīga lieta, ko iemācīt bērnam, ir prasme dalīties. Pārrunājiet ar bērnu to, cik labi ir ziedot tiem, kam ir grūtāk, piemēram, trūcīgām ģimenēm, dzīvnieku patversmēm vai slimu bērnu ārstēšanai. Regulāri iesaistiet bērnu dažādās labdarības akcijās, lai veidotu pozitīvu ieradumu dalīties ar citiem.

Ir svarīgi iemācīt bērnam pamatpatiesības par naudas pelnīšanu un tērēšanu, taču vajadzētu paturēt prātā, ka nekas šīs prasmes neiemāca labāk, kā vecāku pašu piemērs.