Ko nozīmē stādāt (pelnīt) gudri?

darba intervijaVai mūsdienās ir iespējams gudri strādāt un pelnīt? Pretēji populārākam viedoklim – teiktu, ka noteikti ir. Vien jāprot novērtēt savs darbs, laiks un spējas, lai izdotos gan strādāt, gan pelnīt gudri.

Visvieglāk ietekmēt tos, kuri baidās, jūtas nepārliecināti un nedroši par sevi, savu nākotni un iespējām. Šiem cilvēkiem tad arī bieži vien ir grūtības nopelnīt, strādā viņi smagi un nogurst ātri. Taču, sekojot pāris padomiem (ar saprātu, protams), varam panākt to, ka jūtamies labāk, strādājam ar daudz citādāku attieksmi un arī naudu pelnām gudrāk!

  • Darbs ir vērtība, taču ne slogs. Darba attieksme, kultūra un prasības laika gaitā konstanti mainās. Šobrīd pasaulē tiek domāts par četru dienu darba nedēļu, darbinieku rosināšanu uz radošumu un iniciatīvu, tā vietā, lai vienkārši izpildītu pavēles. Strādāt gudri mūsdienās jau nozīmē domāt līdzi tam, ko dari, ne tikai izpildīt savus amata apraksta pienākumus.
  • Tavs darbs ir atalgojuma vērts. Ja proti sevi novērtēt (objektīvi) un zini savas spējas, ieguldījumu un pienesumu jomā, kurā strādā, nevajadzētu prasīt atbilstošu atalgojumu par savu darbu. Uzskats, ka darbiniekam pieticīgi jāpieņem darba devēja piedāvātā alga, nepieprasot par daudz, ir novecojis. Tev jāprot novērtēt savs laiks un ieguldījums, prasot par to atbilstošu cenu. Taču te vienmēr jāspēj izvērtēt atbilstoši – cik liels profesionālis savā jomā esi? Ja tikko pabeidzi skolu un pieredzes tev praktiski nav – iespējams, nav prātīgi prasīt pirmo algu, kas mērāma tūkstošos. Taču – ja lieliski zini ko spēj – novērtē sevi.
  • Strādāt un pelnīt gudri nozīmē ne tikai darba vietas ietvaros, bet arī izmantot šo praksi dzīvē. Liec, kaut vai savai naudai strādāt un pelnīt gudri! Investē, uzkrāj, ieguldi – jāstrādā būtu ne tikai tev, bet arīdzan taviem ienākumiem. Mēs visi varam pirkt lietas, kurām pazūd vērtība un tās vairs nav tik aktuālas, taču varam arī iegādāties vērtīgas lietas, kuras ar laiku nepazudīs izmantoto mantu kaudzē. Arī par to ir vērts padomāt.