Ko ņemt vērā, iekārtojot funkcionālu virtuvi?

virtuves kombainiVirtuve ir viena no svarīgākajām telpām mājoklī, tādēļ svarīgi, lai tā būtu patīkami un funkcionāli iekārtota. Turpinājumā daži padomi, kas palīdzēs iekārtot virtuvi, kurā būs prieks darboties.

Vajadzību izvērtēšana

Virtuves iekārtošana būtu jāsāk ar savu vajadzību izvērtēšanu. Atkarībā no dzīvesveida, ēst gatavošanas paradumiem un cilvēku skaita, kas regulāri uzturas mājsaimniecībā, var izvēlēties gan virtuves iekārtojumu, gan visas nepieciešamās lietas.

Ja plānots iegādāties jaunu sadzīves tehniku, jādomā arī par svarīgākajām funkcijām. Piemēram, virtuves kombaini šobrīd pieejami daudzveidīgā izvēlē, tādēļ, lai neapjuktu piedāvājumā, vajadzētu izvērtēt, kādiem nolūkiem šī ierīce galvenokārt tiks izmantota, kādas ir svarīgākās funkcijas.

Virtuves iekārtojums

Pirms došanās uz veikalu, svarīgi izveidot virtuves iekārtojuma plānu, lai saprastu, kāds būs mēbeļu un tehnikas iekārtojums. Tas ļaus izdarīt veiksmīgāko izvēli, kā arī izvēlēties atbilstošu izmēru tehniku, mēbeles u.c elementus.

Veidojot plānu, vērts aplūkot dažādus iespējamos iekārtojuma variantus, taču vienlaikus jāpatur prātā arī tas, cik ērta būs darbošanās virtuvē. Piemēram, plīti, ledusskapi un izlietni vajadzētu likt nelielā attālumā vienu no otra, taču ne tieši blakus. Vislabāk, lai starp šiem elementiem ir viens solis.

Lai darboties būtu vienkāršāk, ledusskapi vajadzētu novietot netālu no galvenās ieejas virtuvē – tādā veidā nebūs jāšķērso visa telpa, lai ievietotu ledusskapī visus no veikala atnestos pārtikas produktus. Tieši blakus ledusskapim var novietot darba virsmu, kas atvieglos ēst gatavošanas procesu.

Mēbeļu izvēle

Iekārtojot funkcionālu virtuvi, svarīga arī mēbeļu izvēle. Tas attiecas ne tikai uz galda izmēru un krēslu skaitu, bet arī uz citām mēbelēm, piemēram, virtuves skapīšiem. Tie jāizvēlas, ņemot vērā to, cik daudz lietu tajos tiks uzglabāts.

 Jāņem vērā, ka skapīšus nevajadzētu pārpildīt, pretējā gadījumā būs grūtāk tajos atrast visu nepieciešamo. Izvēloties skapīti mazās tehnikas novietošanai, jāņem vērā, ka dažādu ierīču skaits laika gaitā var pieaugt, tādēļ svarīgi, lai skapītī būtu pietiekami daudz brīvas vietas.