Ko darīt, lai bērna telefona rēķins neiedzen bankrotā?

kredītlīnijaTo nevēlas piedzīvot neviens vecāks – saņemot bērna telefona rēķinu, konstatēt, ka limits ir vairākas reizes pārsniegts. Tomēr tā tam arī nav jābūt. Ir vairākas iespējas, kā mazināt riskus, vienlaikus dodot bērnam nepieciešamo brīvību. 

Priekšapmaksas kartes 

Pirms viedtālruņu parādīšanās viss bija daudz vienkāršāk. Visiem bija telefoni ar podziņām, kurus varēja izmantot, iepriekš nopērkot priekšapmaksas karti. Šāda opcija joprojām ir pieejama, taču jāatrod cenu ziņā izdevīgākais piedāvājums. 

Būtiski arī, ka kontu ir viegli papildināt un nav arī jāslēdz nekāds līgums. Tādā veidā bērns par sarunām, īsziņām un internetu iztērēs tikai tik, cik atļaus noteiktais limits. 

Noteikts mēneša maksājums 

Iespējams, bērns vēlēsies pieslēgumu ar neierobežotiem zvaniem un pietiekami lielu datu apjomu. Vecāki, kuri šo rēķinu vienkārši pievieno savam kontam vai arī uz sava vārda noslēdz līgumu par nomaksas telefonu, ir pilnībā atbildīgi par visiem zvaniem un maksājumiem. 

Ja Jums tas nepatīk, izvēlieties pakalpojumu, kas paredz noteiktu mēneša maksājumu. Šādi piedāvājumi ir pievilcīgi, ērti un praktiski. Šie tarifu plāni mēdz būt dažādi, tādēļ varat izvēlēties savām iespējām un bērna vajadzībām piemērotāko variantu. 

Daļa mobilo sakaru operatoru piedāvā pieslēgumus tieši bērniem. Tie var paredzēt ierobežotu īsziņu un zvanu skaitu, kā arī iespēju vecākiem piezvanīt arī tad, ja līgumā noteiktais limits ir sasniegts. Tiek piedāvāta arī izmaksu kontrole, kas nosūtīs SMS uz viena vai otra vecāka tālruņa numuru tad, kad bērns ar savu telefonu būs iztērējis noteikto summu.

Tālruņa izvēle 

Ja nevēlaties tērēt daudz naudas, lai Jūsu atvase būtu sazvanāma, tad neļaujiet sevi ietekmēt ar ‘’Jā, bet visiem maniem draugiem ir iPhone’’ un tamlīdzīgiem tekstiem. Daudzus labus viedtālruņus var iegādāties par patiešām pievilcīgām cenām. 

Mazākiem bērniem var pirkt salīdzinoši vienkāršu telefonu, tomēr der atcerēties arī psiholoģiskos aspektus un parūpēties, lai telefona dēļ bērnam skolā nav jāpiedzīvo nepatīkami brīži. 

Kas attiecas uz praktisko pusi – telefonam nevajadzētu būt pārāk lielam, svarīgi, lai bērns to varētu vienkārši pārnēsāt un ielikt, piemēram, kabatā. 

Uzraudzība 

Mobilais tālrunis sniedz brīvības sajūtu un stiprina bērna neatkarību, taču tas nenozīmē, ka jāiztiek bez uzraudzības, īpaši tas attiecas uz mazākiem bērniem. Te labi noder kāda no vecāku kontroles programmām – atkarībā no izvēlētās lietotnes, tās ļauj novērot, kur atrodas telefons, bloķēt piekļuvi spēlēm un citiem resursiem, vai uzzināt, kādas īsziņas bērns sūtījis un saņēmis. 

Svarīgi ar bērnu pārrunāt dažādus ar telefona izmantošanu saistītus jautājumus- gan par drošu interneta lietošanu, gan telefona rēķiniem un to apmēru. 

Ja viss tomēr nerit pēc plāna 

Tomēr, neatkarīgi no tā, cik labi Jums sokas ar izmaksu ierobežošanu, var gadīties situācijas, kas rada neplānotus tēriņus. Piemēram, telefons tiek nozaudēts vai sabojāts, vai rēķins tomēr ir lielāks, nekā cerēts. Tādos brīžos palīdzēt var aizdevums, bet ar noteikumu, ka to izvērtējat apzinīgi. Pieejams ir gan https://www.ladyloan.lv/aizdevumi/paterina-kredits, gan https://www.ladyloan.lv/aizdevumi/kreditlinija.

Mobilais tālrunis ir neatņemama dzīves sastāvdaļa ikvienam – bērni nav izņēmums. Vecāku pienākums ir parūpēties, lai telefons nesagādā  problēmas ne bērnam, ne vecākiem pašiem.