Kam atlikt naudu 2019.gadā?

krajkaseJaunā gada sākums ir lielisks laiks, lai uzstādītu jaunus mērķus un saprastu, kam vērts atlikt naudu. Par to vairāk raksta turpinājumā.

Parādu atmaksai

Parādi, neatkarīgi no tā, vai aizdevums ņemts no draugiem, radiem, bankas vai kāda nebanku kredītdevēja, ir smaga nasta, no kuras pēc iespējas ātrāk jātiek galā. Tā kā pienācis Jaunais gads, tad ir īstais laiks pāršķirt jaunu lapu un iesākt gadu pozitīvi, sakārtojot savas finanses.

Ja vēlaties šogad būt nedaudz laimīgāks, tad jau no pirmās algas atmaksājiet vismaz daļu no parāda!

Ģimenes budžetam

Varētu domāt, ka svarīgākais ir tas, lai katram no mums būtu nauda, lai ģimenē pieaugušajiem būtu savi līdzekļi, kuri tiktu sadalīti vienlīdzīgos maksājumos, piemēram, sieva apmaksā rēķinus, īri u.tml., taču vīrs – iegādājas nepieciešamo pārtiku ikdienā.

Lai arī ar to varētu šķist pietiekami, tomēr ir svarīgi izveidot arī ģimenes kopējo budžetu, kurā ik mēnesi atlikt naudu negaidītiem izdevumiem, tēriņiem.

Protams, plānot budžetu un atlikt naudu tad, ja izdevumu ir vairāk nekā ienākumu, nav viegli, taču atlikt un iekrāt naudu ir nepieciešams, jo tas var palīdzēt situācijās, kad Jūsu bērns vai pats nokļūstat slimnīcā, vai gadījusies kāda ķibele ar Jūsu auto, vai jāatmaksā kādi citi iepriekš neplānoti pasākumi.

Ārkārtas gadījumiem

Ja dzīvojat viens, tad arī šajā situācijā nepieciešami iekrājumi ārkārtas gadījumiem. Šim mērķim iekrātā nauda palīdzēs tikt galā ar dažādām situācijām un neiekļūt parādos.

Ideālā gadījumā Jums būtu jāiekrāj 6 mēnešalgu apmērā. Tas būs lielisks palīgs, ja pēkšņi zaudēsiet darbu, būs nepieciešams remonts automašīnai vai tml. (kas uzskaitīts arī iepriekšējā punktā).

Rēķiniem, ja tie var mainīties

Parasti jau zinām, cik daudz naudas jāmaksā par īri, elektrību, telefonu, internetu u.tml., taču nereti šie rēķini var mainīties un jāmaksā var būt daudz vairāk, nekā cerēts un kā bijis iepriekš. Lai šādā situācijā Jūs neapjuktu, atlieciet naudu arī šim mērķim. Pietiks arī ar pāris atliktiem eiro mēnesī, lai tomēr tiktu galā un apmaksātu lielāku rēķinu.