Kādas pārmaiņas ārkārtas situācija ienes auto tirdzniecībā?

auto pārdošana pandēmijas laikāŠogad visa pasaule apstājās Covid-19 vīrusa dēļ. Neskaitāmi daudz uzņēmumu pārstāja uz laiku darboties vai ierobežoja vairākus ikdienas pakalpojumus. Arī automašīnu tirdzniecībā, pielāgojoties jaunajiem apstākļiem un valstī noteiktās ārkārtas situācijas dēļ, ir pārmaiņas. 

 

Šī raksta turpinājumā apskatīsim, kam ir jāpievērš uzmanība pārdodot automašīnu, kā arī, kas būtu jāzina šajā laikā. 

Kā ārkārtas situācijas laikā pārdot automašīnu?

Auto tirgošana šobrīd prasa radošumu, lai sastādītu labu, detalizētu un uzmanību pievērsošu sludinājumu. Šobrīd auto tirgošanai, kā vēl nekad, ir vajadzīgas ļoti labas un kvalitatīvas fotogrāfijas, kas  parāda ne tikai auto kopskatu, bet arī vissīkākās detaļas. Ja iespējams, izveido kvalitatīvu video, kas parāda gan kā auto darbojas, gan salonu, gan kopskatu. 

 

Auto tirdzniecības piesardzības pasākumi klātienē

Lai pārdotu automašīnu, nākas izvērtēt to, kā šo auto pircējam atrādīt un kā pēc tam to dezinficēt.

Ir vairākas darbības, kuras ir jāievēro gan pircējam, gan pārdevējam:

  • Apskatot automašīnu klātienē pircējam ir jāievēro 2 metru distance;
  • Ņemot vērā, ka automašīnu pircējs vēlas arī apskatīt no iekšpuses un ar to izbraukt, vislabāk, ja pircējs lieto sejas masku un vienreiz lietojamos cimdus;
  • Pēc automašīnas apskates, ja pircējs to nepērk, vēlams ir to pilnvērtīgi dezinficēt – stūri, ātruma kloķi, sēdekļus un automašīnas rokturus. 

 

attālināta pārrakstīšanaAuto īpašnieka maiņa un citi CSDD pakalpojumi

Attālināta auto pārrakstīšana

Arī pats pirkšanas process šobrīd parāda, ka var arvien vairāk mainīt ierastos paradumus, jo šobrīd auto īpašnieku var mainīt attālinātā, pārrakstot auto CSDD e-vidē. 

Jau pirms ārkārtas situācijas Latvijā un pasaulē šis pakalpojums bija pieejams, tomēr lielākais pieprasījums, pārrakstīt automašīnu attālināti, ir  vērojams tieši šajā laikā. 

 

Neaizmirsti, ka veicot attālinātu pārrakstīšanu, automašīna pēc apstiprinājuma zaudē OCTA auto obligāto apdrošināšanas polisi, tāpēc tā ir uzreiz jāiegādājas no jauna. Vienkāršākais veids, lai atrastu sev izdevīgāko apdrošināšanas kompāniju, ir izmantot OCTA kalkulatoru. OCTA kalkulators ir veids kā ātri un ērti pārskatīt visu apdrošināšanas kompāniju piedāvājumu, ar iespēju to arī turpat internetā iegādāties. 

 

Kas vēl jāņem vērā ārkārtas situācijas laikā?

Tiesa, transportlīdzekļu reģistrāciju un autovadītāju apliecības izsniedz tikai klātienē, bet pēc iepriekšēja pieraksta klientu apkalpošanas vietās.

 

Ja automašīna ir ievesta no ārvalstīm, arī tai tiek noteikta divus nedēļu karantīna, tā ir jādezinficē un tikai tad, piesakot auto reģistrēšanos un tehnisko apskati, jaunais īpašnieks var iegūt automašīnu. 

 

Runājot par auto tehniskajām apskatēm, ja tāda ir vajadzīga, tad jāņem vērā, ka tehnisko apskati CSDD nodrošina ierastajā kārtībā, tomēr par pakalpojumu ir ieteicams norēķināties e-pakalpojumu sistēmā internetā. 

 

Norēķināšanās par pirkumu

Iegādājoties automašīnu šajā laikā, kad ir ārkārtas situācija visā pasaulē, tiek rekomendēts norēķināties tikai ar bezskaidru naudu, tādā veidā samazinot risku inficēties. Ja tomēr automašīnas pirkšanas – pārdošanas laikā ir norēķins ar skaidru naudu, pēc tās saņemšanas jādezinficē savas rokas. 

Sargāsim sevi

Šir ir laiks, kad mēs visi mācāmies būt piesardzīgi viens pret otru, tomēr ir vērts neaizmirst par cieņu un savstarpējo sapratni. Mūsdienās digitālā pasaule sniedz mums neskaitāmi daudz iespēju – aprunāties un ieraudzīt savus ģimenes locekļus datora ekrānā, apmaksāt preces un pakalpojumus attālināti, pat apmeklēt muzejus un dabas objektus, esot savā ērtajā dīvānā. Tas ne tikai ietaupa laiku, bet spēj mūs pasargāt šajā neskaidrību laikā.

 

Auto tirdzniecība neapstājas, tomēr šobrīd mēs atrodam lieliskus veidus, gan kā auto apskatīt no attāluma, gan arī to pārrakstīt, nedodoties uz CSDD klientu apkalpošanas centriem. 

 

Lai drošs šis laiks un veiksmīgs ceļš!