Jauns auto ne vienmēr ir viegli sasniedzams sapnis

naudas kredītsPalūkojoties uz sastrēgumiem, pārpildītajām ielām ar automašīnām, stāvvietām, kur praktiski nav iespējams atrast nevienu brīvu vietu, šķiet, ka ikvienam mūsdienās ir auto.

Tieši tāda pati doma ir par tiem ģimenes locekļiem, kuri ieguvuši autovadītāja apliecību, proti, ja viņiem ir tiesības, ir arī braucamrīks.

Un tad mēs domājam – kāpēc man nav? Vai arī kāpēc mans auto nav tik jauns, moderns un neizskatās tik labi kā lielākā daļa auto stāvvietās? Protams, ka arī mēs vēlamies ko jaunāku, jaudīgāku, modernāku, nekā to, kas jau gadu gadiem stāv garāžā.

Tāpat ikvienam ir arī savs sapņu auto, un, ja sākotnēji tās ir dārgās sporta auto markas vai luksusa klases auto (kas lielākoties vienmēr paliek tāds kluss sapnis – auto, ar kuru labprāt brauktu, tomēr saprotam, ka tas ir viens no nepraktiskākajiem auto mūsu apstākļiem un videi), tad ar laiku jau izvēlamies praktisku auto pēc tiem kritērijiem, kas nu kuram ikdienā ir svarīgi.

Kādam būtisks ir auto izmērs, lai tajā varētu satilpināt visu ģimeni, somas brīvdienām, suni bagāžas nodalījumā un nebūtu jājūtas auto saspiesti. Kādam citam svarīgākais ir tas, lai auto var brīvi pārvietoties pa visiem ceļiem – kā šosejām, tā lauku ceļiem un teju bezceļiem, kur iebraukt parastajiem pilsētas auto ir grūti.

Kādam, kas pārsvarā pārvietojas pa pilsētu un šosejām, iespējams, būs svarīgs reprezentabls A klases auto, kur komforts, ērtums un elektronika būs lielā cieņā… Cik autovadītāju un personību, tik arī vēlmju, prasību un kategoriju priekš laba auto iegādes. Bet, protams, jāpiemin, ka kādam svarīgi būs tikai tas, lai auto ripo uz priekšu, patēriņš ir mazs un remonts nebūtu pārāk dārgs…

Naudas kredīts auto iegādei ir gana bieži izvēlēta opcija, jo, lai kāds arī nebūtu noskatītais jaunais auto, tas tomēr izmaksā noteiktu summu, kura ne vienmēr ir atrodama makā vai uzkrājumu kontā uzreiz. Bet tā nav vienīgā opcija.

Visbiežāk cilvēki izvēlas iegādāties lietotus auto, jo tā šķiet lētākā izvēle. Ne visi var iegādāties transportlīdzekli, kas tikko izripojis no salona un skaitīties tā pirmais īpašnieks.

Par lietotajiem auto, jo īpaši tiem, kas nākuši no ārvalstīm, dzirdēts gana daudz negatīvā – ārkārtīgi lieli ieguldījumi auto remontā pēc tā iegādes, ķibeles un tehniskas problēmas, un citas vainas, kas atklājas tikai pēc tam, kad auto jau iegādāts un pārrakstīts.

Tieši tāpēc auto pirkšana ir ļoti rūpīgi un apdomīgi apsverams notikums. Protams, iegādājoties auto arī no kāda iepriekšējā īpašnieka Latvijā, nekad nevaram būt pārliecināti par pilnīgi skaidru auto tehnisko stāvokli.

Reti kurš auto pārdevējs pavisam atklāti izstāsta par visām auto ķibelēm un atzīst, ka pārdod auto tikai tāpēc vien, ka apnicis to pastāvīgi remontēt – šādos gadījumos, ja pārdevējs vienkārši vēlas „tikt vaļā no auto”, stāstīts tiek viss, izņemot auto tehniskās problēmas.

Pērkot auto nākas apsvērt ļoti daudz kritērijus un iespējamās problēmas, jo īpaši, ja izvēlamies lietotu transportlīdzekli. Tāpēc sapnis par auto nerealizējas viena knipja sitiena laikā, tomēr, ja rūpīgi pārdomājam savas darbības, tad varam iegādāties lielisku ģimenes auto arī ne par nesaprātīgi dārgu cenu.