Ietaupi tagad un dodies lieliskās brīvdienās vēlāk!

īstermiņa kredīts naudas taupīšanaiBrīvdienas patīk mums visiem, vēl jo vairāk, ja tās var izbaudīt ārpus valsts robežām. Protams, lielākais šķērslis, lai dotos sapņu ceļojumā, ir tam nepieciešamo finanšu trūkums. Ierobežoti līdzekļi mums savus sapņus liek atlikt uz nezināmu nākotni, kas tik pat labi var arī nepienākt. Taču fakts ir tāds, ka cilvēki savas finanses varētu pārvaldīt labāk, ja vien viņi vairāk tās plānotu.

Bez šaubām, ceļojuma laikā tēriņi ir lielāki, kā ikdienā, tādēļ tiem vajadzētu sagatavoties jau laikus. Lai segtu visas brīvdienu izmaksas, nereti tiek noformēts īstermiņa kredīts, ko plānots atmaksāt pēc tam, piemēram, no nākamās algas. Tomēr jebkura aizņemšanās saistās ar zināmu risku, tādēļ rūpīgi jāizvērtē.

Taču, ja piepildīt sapni par ceļojumu vēlies bez iekļūšanas parādsaistībās, nāksies pārskatīt savus naudas tērēšanas paradumus.

Noskaidro, cik naudas nepieciešams

Uzzini, ar kādiem transporta, uzturēšanās un ēdināšanas izdevumiem jārēķinās. Ņem arī vērā, ka brīvdienās parasti iztērējam vairāk, kā plānots, tādēļ labāk noteikt maksimālo, nevis minimālo vajadzīgo summu.

Izvērtē savus naudas tērēšanas paradumus

Vai esi apmierināts ar to, kā un kur tērē savu naudu? Varbūt ir sfēras, kur izdevumus vari samazināt? Piemēram, viena no kategorijām, kur naudu iztērējam visvairāk, ir pārtika. Ja mēs pārtikas veikalos neatstātu tik daudz naudas par produktiem, kas mums patiesībā nav vajadzīgi un samazinātu to maltīšu skaitu, ko ieturam ārpus mājas, iespējams, jau sen būtu devušies nevienā vien ceļojumā.

Sastādi budžeta plānu

Labākais veids, kā pārvaldīt savas finanses, ir vadīties pēc plāna. Sadali pa kategorijām visus savus obligātos izdevumus – komunālos maksājumus, pārtikas tēriņus, transporta izdevumus u.c. Protams, jārēķinās arī ar neplānotiem izdevumiem un lielākiem pirkumiem, kas tuvākā laikā būs nepieciešami. Plāna sastādīšana arī ļaus atrast brīvos līdzekļus, kurus ik mēnesi vari novirzīt brīvdienu vajadzībām.

Plāno iepirkšanos

Labs veids, kā iekļauties budžeta plānā, ir pirms došanās uz veikalu jau noteikt, kas nepieciešams. Ja uz pārtikas veikalu dosies ar sarakstu, ir mazāka iespēja, ka iegādāsies kaut ko lieku. Līdzīgi vari plānot arī apģērba, dāvanu, saimniecības preču un citu pirkumu veikšanu.

Izveido krājkontu

Sakrāt vajadzīgo naudas summu var palīdzēt krājkonts – tur naudai tikt klāt būs daudz grūtāk. Labs ieradums ir novirzīt šim mērķim kādu daļu no visiem ienākumiem. Piemēram, ja algas dienā uz krājkontu pārskaitīsi kaut 5% procentus no tās un tāpat rīkosies arī ar citiem, tostarp neplānotiem, ienākumiem, sapni par ceļojumu piepildīsi daudz ātrāk. Un Tu taču to vēlies, vai ne?

Neļauj nepārdomātiem tēriņiem ikdienā Tevi attālināt no sapņa par neaizmirstamu ceļojumu. Pieņem gudrus lēmumus jau šodien, lai dotos brīvdienās jau pavisam drīz!