Apdrošini savu auto – Compensa apdrošināšana

compensaVakarā, dodoties gulēt, nereti prātā atkārtojam nākamajai dienā ieplānoto darāmo darbu sarakstu. Plānot un domāt uz priekšu ir viens no veiksmes un panākumu stūrakmeņiem. Tomēr nereti gadās arī tādas situācijas, kuras ieplānot vienkārši nav iespējams – negadījumi, sīkas ķibeles, arī veiksmes reizēm, kas atgadās gluži neparedzēti. Ja atgadās kāds veiksmīgs notikums – protams, par to atliek tikai priecāties. Savukārt ja gadās kāda neveiksme vai nelaime – tas jau var krietni vien pabojāt gan ikdienas plānus, gan citādi ietekmēt ierasto dzīves ritmu. Prātīgākais, tā kā paredzēt nelaimes detaļās un smalkumos nevar, ir nodrošināties pret nepatīkamiem atgadījumiem kopumā. Kāds iekrāj papildus finanšu līdzekļus, savukārt kāds cits, iegādājas apdrošināšanas polises – ar iekrāto vien reizēm var nepietikt.

Pēc statistikas, neparedzēti negadījumi, kas atgadās visbiežāk, notiek saistībā ar transportlīdzekļiem – avārijas, neuzmanīga braukšana, ātruma pārsniegšana, zagļu nodarītais kaitējums – šādām, un vēl daudzām citām iespējamajām nelaimēm ir pakļauts auto, un, protams, tā vadītājs. Nav brīnums, ka OCTA transportlīdzekļa apdrošināšana Latvijā ir obligāta – bez tās vispār ceļu satiksmē ar transportlīdzekli piedalīties nedrīkst. OCTA gan sedz tos izdevumus, kas nodarīti trešās personas mantai vai veselībai. Sekojoši, ja gadās iekļūt avārijā, kurā izrādies arī vainīgais, kādu apstākļu dēļ (jā, visbiežāk tā patiešām ir neuzmanīga braukšana), OCTA polise sedz zaudējumus, kas nodarīti cietušajam – viņa veselībai un automašīnai. Lai gan pastāv uzskats, ka OCTA avāriju gadījumā pasargā cietušo pusi, tā tomēr ir tikai puse no polises vērtības. Ja negadījumā vainīgā transportlīdzekļa vadītājam nav OCTA polises – visi zaudējumi cietušajai pusei būtu jāsedz pašam no savas kabatas. Un tādas summas iekrāt nebūt nav viegli. Tāpēc OCTA ir polise, kas, iegādāta, pasargā savā ziņā jebkuru ceļu satiksmes dalībnieku, neatkarīgi no neparedzētas situācijas sekām.

KASKO apdrošināšanas polisi parasti izvēlas tie autovadītāji, kas par savu auto ļoti rūpējas – kam tas ir būtisks ikdienas pārvietošanās līdzeklis. Jo KASKO ir apdrošināšanas polise, kas pasargā no visa veida riskiem, kas var atgadīties ar auto – sasišana, apzagšana, nozagšana, dzīvnieku radītie bojājumi, jebkāda trešo personu ļaunprātīga rīcība, un vēl. Arī situācijās, kad gadās iekļūt ceļu satiksmes negadījumā – vadītājiem, kuri iegādājušies tikai OCTA apdrošināšanu, un izrādās vainīgie negadījumā, polise sedz zaudējumus, kas nodarīti cietušajam. Savukārt vadītāji, kuriem ir gan OCTA, gan KASKO polise, no negadījumu sekām ir pasargāti pilnībā – gan zaudējumu segšana cietušajai pusei, gan sava auto bojājumu novēršana, kas radušies negadījumā.

Vairāk par Compensa apdrošināšu lasīt šeit – http://www.compensa.lv/content_lv/privateClient.html