6 padomi, kas palīdzēs mācībās tālmācībā

 

tālmācībaMūsdienās arvien vairāk darbību var veikt pat neizejot laukā no mājām, piemēram, iepirkties, strādāt, kā arī mācīties. Tieši mācīšanās no mājām kļūst ļoti populāra. Katru gadu diezgan liela daļa skolēnu izvēlas iegūt vidējo izglītību attālināti.

Ja arī Tu esi nolēmis mācīties tālmācībā, tad raksta turpinājumā atradīsi vairākus vērtīgus padomus, kā veiksmīgi organizēt savu mācību procesu un iegūt diplomu.

  1. Izveido plānu

Mācīšanās tālmācībā krietni atšķiras no mācībām klātienē. Mācoties klātienē, skolēni ir pieraduši pie mācību procesa uzraudzības no skolotāju puses, kā arī pie noteiktiem stundu sarakstiem un mācību priekšmetiem. Savukārt, mācoties tālmācībā, šāda stingra grafika nav. No vienas puses tas ir ļoti vilinoši, taču no otras puses – nākas atrast kārtīgu motivācijas devu, lai pievērstos mācību procesam. Lai būtu vieglāk, nepieciešams izveidot plānu, pēc kura vadīties. Šajā plānā vajadzētu pierakstīt visus mācību priekšmetus, kā arī ieskaites. Noteikti pieraksti darbu nodošanas termiņus. Ja Tev būs šāds plāns, Tu vieglāk varēsi plānot savu laiku, kā arī nenokavēt ieskaites.

  1. Esi nedaudz priekšā mācību grafikam

Kad esi izveidojis savu mācību grafiku un atzīmējis tajā visus darbu nodošanas termiņus, centies būt nedaudz priekšā šim grafikam. Ja visu darīsi laikus un pat vēl nedaudz ātrāk, Tev nebūs jāsaskaras ar to, ka darbus nepaspēsi iesniegt vajadzīgajā laikā, kā arī izvairīsies no situācijas, kad visi darbi jāraksta pēdējā brīdī.

  1. Atklāj savu mācību stilu

Padomā, kādā veidā Tev līdz šim visvieglāk ir bijis apgūt mācību vielu. Varbūt Tu vislabāk iemācies lasot, klausoties, risinot uzdevumus, vai tomēr skatoties? Atceries, ka tālmācībā Tu pats vari izvēlēties, kā apgūt mācību vielu. Tev nav jādara tā, kā norāda skolotājs.

  1. Iekārto ērtu mācību vidi

Lai varētu sekmīgi mācīties, Tev ir jāiekārto vieta tieši priekš mācībām. Vislabāk noderēs ērta un klusa vieta Tavās mājās, istaba, kurā var arī strādāt ar datoru. Taču, ja ir reizes, kad mājās ir daudz cilvēku un ir pārāk skaļi, lai Tu varētu mācīties, vari doties uz bibliotēku, kur Tevi neviens netraucēs. Papildus tam varēsi paņemt grāmatas, kas nepieciešamas konkrētās mācību vielas apgūšanai.

  1. Jautā pēc palīdzības

Ikviens mācību procesā var apjukt un iestrēgt. Ja esi nokļuvis šādā situācijā, tad nebaidies lūgt pēc palīdzības. Jo ātrāk to darīsi, jo laicīgāk apgūsi mācību vielu. Iespējams, ka palīdzēt Tev varēs kāds draugs, taču vislabāk padomu jautāt skolotājam.

  1. Izvēlies piemērotu mācību iestādi

Lai gan tālmācības process lielākoties ir atkarīgs no Tevis paša, arī skolas izvēlei ir liela nozīme. Noteikti izvēlies tādu skolu, kas nodrošina ērtu elektronisko mācību vidi, materiālus un zinošus skolotājus, piemēram, Rīgas 1. Tālmācības vidusskolu. Vairāk par skolu vari uzzināt –  https://www.r1tv.lv/lv/skola, savukārt, par mācībām lasi šeit –  https://www.r1tv.lv/lv/macibas.