5 lietotu auto priekšrocības

lietoti autoApsverot jauna auto iegādi, vērā tiek ņemti vairāki faktori, piemēram, iegādāties jau lietotu automašīnu vai pilnīgi jaunu no salona. 

Nereti tiek runāts par tiem riskiem, ar kuriem jāsastopas, pērkot lietotu spēkratu, tomēr lietotiem auto ir arī vairākas priekšrocības, šoreiz pastāstīsim par 5 no tām.

5 iemesli, kāpēc dot priekšroku lietotam auto

1. Lietota auto iegāde izmaksā lētāk nekā jauns auto no salona

Ļoti daudziem cilvēkiem auto iegādei noteicošais faktors ir tieši tā cena, un nenoliedzami lietots auto ir nesalīdzinoši lētāks variants par jaunu automašīnu no salona. 

Arī gadījumā, ja mašīna tiek iegādāta līzingā, lietotām automašīnām līzings ir izdevīgāks nekā jaunām, kaut vai tikai tāpēc, ka cenas ir zemākas un līzinga maksājumu iespējams nomaksāt īsākā laika posmā, kas ļaus ietaupīt pietiekami lielas naudas summas arī uz procentu maksājumiem. 

2. Lietota automašīna ir lieliska izvēle Tavai pirmajai automašīnai

Ja tikai nesen esi ticis pie autovadītāja apliecības un plāno iegādāties savu pirmo spēkratu, labāka izvēle ir tieši lietots auto, ne tikai tāpēc, ka tas maksās lētāk, bet galvenokārt tāpēc, ka autovadīšanas pieredze nāk ar laiku, un lietots auto ir brīnišķīgs palīglīdzeklis pieredzes iegūšanai. 

Vēl viens interesants aspekts, daudziem iesācējiem pieredzes trūkuma dēļ var gadīties iekļūt kādā ceļu satiksmes negadījumā, un tadā gadījumā pārdzīvojums par sabojāto auto būs mazāks, nekā gadījumā, ja avārijā sanāktu iekļūt ar pilnīgi jaunu auto, arī remonta izmaksas būtu krietni zemākas. Pat ja spēkratam tikai noskrāpēts sāns, nepareizi veicot parkošanās manevru. 

3. Lietotam auto iespējamas zemākas uzturēšanas izmaksas

lētāka uzturēšana

Lietots auto ne tikai maksā lētāk par jaunu, bet bieži vien tam ir arī lētākas uzturēšanas izmaksas. Protams, iepriekš jāpapēta atsauksmes par noskatīto modeli un tā izlaiduma gadu, jo ir pietiekami daudz modeļu, kas pēc izlaiduma gada ir vecāki, tomēr tiem ir lētākas rezerves daļas, bieži vien arī viegli pieejamas, tāpat arī vecākiem modeļiem ir vienkāršāka elektronika, kas arī samazina uzturēšanas un remonta izmaksas. 

Zemas uzturēšanas izmaksas būs arī tiem automašīnas modeļiem, kas Latvijā ir vispopulārākie, jo tiem būs lētākas rezerves daļas, kā arī tās būs pieejamas uzreiz, nevis jāpasūta no ārzemēm. Jo retāks modelis, jo dārgākas un grūtāk pieejamas rezerves daļas.

4. Arī lietotu auto iespējams iegādāties labā tehniskā stāvoklī

Pērkot lietotu auto, viens no lielākajiem riskiem ir iegādāties auto, kas ir ļoti sliktā tehniskajā stāvoklī, jo nav iespējams zināt, cik rūpīgi šo auto kopis tā iepriekšējais īpašnieks, un vai ir uzrādīts patiesais nobraukums. 

Tomēr arī lietotu auto iespējams iegādāties labā tehniskā stāvoklī. Nereti tirgū caur oficiāliem autodīleriem nonāk arī mazlietoti auto, kuriem pat tiek piedāvāta garantija. Jebkurā gadījumā lietotu automašīnu labāk iegādāties pie uzticama un pārbaudīta pārdevēja. 

5. Lietotiem auto parasti ir lētāka apdrošināšana

Atšķirībā no jauniem automašīnas modeļiem, par vecākiem un lietotiem automašīnas modeļiem ir pieejamas to lietotāju atsauksmes, ko apdrošinātāji izmanto tam, lai noteiktu izmaksas apdrošināšanas polisēm. 

Apdrošinātājiem ir zināmi riski, ar kuriem sastopas konkrētais automašīnas modelis, līdz ar to vieglāk noteikt apdrošināšanas izmaksas. Šis ir arī iemesls, kāpēc lietotu auto apdrošināšana ir lētāka par jaunu auto apdrošināšanu.  

Tas attiecas gan uz obligāto OCTA apdrošināšanas polisi, gan arī uz brīvprātīgo KASKO apdrošināšanu. Jo labākas atsauksmes par Tevis noskatīto auto modeli, jo izdevīgāk būs iespējams iegādāties apdrošināšanas polisi.