4 iemesli, kādēļ vēl neesi paaugstināts darbā

PATĒRIŅA KREDĪTI Strādājot algotu darbu, ikviens cer uz novērtējumu, atzinību un, protams, karjeras attīstību. Bet ko darīt, ja ilgi kārotais piedāvājums stāties augstākā amatā tā arī neizskan?  Iespējams, ka šajā gadījumā jāizvērtē savas prasmes, iemaņas un attieksme pret darbu, bet tikpat labi tas varētu nozīmēt arī to, ka Tevi atbilstoši nenovērtē. 

Kas tad varētu kalpot par iemeslu tam, ka uzņēmuma vadība neuzskata Tevi par gatavu augstākam amatam, un kādas pazīmes var liecināt par to, ka savā darba vietā netiec novērtēts atbilstoši savām spējām, par to pastāstīsim raksta turpinājumā.

Iniciatīva

Izrādot iniciatīvu, Tu parādi savu ieinteresētību un vēlmi piedalīties uzņēmuma attīstībā. Pārdomā, kad pēdējo reizi Tu nāci klajā ar kādu priekšlikumu, kas uzlabotu uzņēmuma funkcionēšanu un ieviestu tajā patīkamas pārmaiņas? Varbūt Tev ir inovatīvas idejas, bet vēljoprojām neesi tās izteicis savam tiešajam priekšniekam? Tagad ir pēdējais brīdis, lai to darītu! 

Ideju izteikšana ir pirmais solis, lai dotos augšup pa karjeras kāpnēm, jo tādā veidā norādi, ka esi pilntiesīgs komandas loceklis, Tevi interesē notiekošais uzņēmumā un tā attīstība, kā arī – demonstrē to, ka atrodies īstajā vietā.

Gan individuāli, gan komandā

Lai kāptu pa karjeras kāpnēm un kļūtu par labu vadītāju, ir jāprot strādāt ne tikai vienatnē, bet arī komandā. Rūpīgi pārdomā veidu, kā līdz šim esi sadarbojies ar kolēģiem. Varbūt esi pārāk noslēgts un visus darbus veic patstāvīgi, nemaz neapspriežoties ar kolēģiem? Vai gluži pretēji – pie mazākajām grūtībām vienmēr lūdz kolēģu padomu un pārlieku bieži iesaisti viņus sava darba darīšanā? 

Sadarbībā ar kolēģiem vajadzētu atrast zelta vidusceļu. Pārāk liela patstāvība un norobežošanās var radīt iespaidu, ka esi nedraudzīgs un nespēj sadarboties komandā. Bet, ja bieži lūdz padomu un kolēģu palīdzību, vari radīt iespaidu, ka neesi patstāvīgs un tādēļ netiec galā ar savu darbu.

Pilnveidošanās

Nekad nevajadzētu apstāties pie jau sasniegtā. Sevis pilnveidošana un jaunu zināšanu ieguve nāks par labu ne tikai Tavai ikdienas, bet arī darba dzīvei. Bieži vien tieši darba vietas sūta savus darbiniekus apgūt padziļinātas zināšanas kursos. Tas, ka tā nenotiek, nebūt nenozīmē, ka Tu nevarētu darīt to patstāvīgi! Vienkārši izvēlies sfēru, kurā vēlies apgūt padziļinātas zināšanas un sāc apmeklēt izglītojošus kursus. Piemēram, gadījumos, kad vēlies realizēt kādu ilgtermiņa mērķi un veidot uzkrājumus tā sasniegšanai, izvēlies apmeklēt finanšu plānošanas kursus. Tajos iegūtās zināšanas Tev noderēs ne tikai privātajā dzīvē, tās viesīs skaidrību arī par uzņēmuma budžeta veidošanos, līdzekļu sadali un banku un nebanku aizdevumu atšķirībām ilgtermiņa mērķu sasniegšanai (lasīt tālāk).

Atbildība

Kļūdīties var ikviens. Tomēr svarīgi ir arī uzņemties atbildību par katru savu lēmumu. Rūpīgi izvērtē savu ierasto rīcību nestandarta situācijās un brīžos, kad jāuzņemas atbildība par saviem lēmumiem. Iespējams, ka esi pārāk nedrošs un atbildību sadali kopā ar kolēģiem vai pat novirzi to pilnībā. 

Atceries, ka drošajiem pieder pasaule un atbildības uzņemšanās liecina par nobriedušu un disciplinētu personību. Lai ieņemtu vadošu amatu, jāmāk ne tikai riskēt un pieņemt drosmīgus lēmumums, bet arī uzņemties visu atbildību pat gadījumos, kad lēmums izrādījies neveiksmīgs.